Nie wiesz, jak zaktualizować oprogramowanie aparatu? – pomożemy Ci!

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności aparatu jest pobranie nowego oprogramowania. Pokażemy Ci, jak zaktualizować oprogramowanie aparatu.

Wszystkie aparaty mają zaawansowane oprogramowanie, które zarządza wszystkim, od ustawień fotografowania po sposoby przetwarzania obrazów i wykonywania innych kluczowych funkcji. W żargonie aparatu nazywa się to oprogramowaniem sprzętowym.

Większość aktualizacji oprogramowania układowego wprowadza niewielkie ulepszenia wydajności, takie jak poprawki błędów i ulepszenia szybkości. Jednak w ostatnich latach producenci korzystali z aktualizacji oprogramowania sprzętowego aparatu, aby wprowadzić znaczące nowe funkcje, takie jak technologia Eye AF lub ulepszone możliwości wideo.

Z tego powodu ważne jest, aby aktualizować oprogramowanie aparatu, aby mieć pewność, że wykorzystujesz jego pełny potencjał. Jednak w przeciwieństwie do komputera aktualizacje oprogramowania sprzętowego aparatu nie odbywają się automatycznie. Musisz przejąć pewien stopień kontroli nad procesem i samodzielnie zainstalować nowe oprogramowanie sprzętowe w aparacie.

Chociaż każdy aparat jest inny, proces aktualizacji oprogramowania aparatu jest zwykle bardzo podobny. System menu aparatu prawdopodobnie będzie zawierał wiersz poświęcony sprawdzaniu, czy w aparacie działa najnowsze oprogramowanie sprzętowe i poinformuje Cię, czy jest dostępna nowa aktualizacja.

Jeśli Twój aparat jest starszy, może nie powiedzieć, czy jest dostępna nowa aktualizacja. W takim przypadku dobrze jest zanotować aktualne oprogramowanie sprzętowe starszego aparatu, a następnie odwiedzić witrynę internetową producenta, aby sprawdzić, czy są jakieś nowe aktualizacje w sekcjach Pobieranie lub Pomoc. Zdziwiłbyś się, wielu producentów aktualizuje stare aparaty o nowe ulepszenia wydajności!

Jak zainstalować aktualizację oprogramowania sprzętowego w naszym aparacie?

Wszystkie kamery się od siebie różnią, ale proces instalowania aktualizacji oprogramowania układowego we wszystkich markach i modelach kamer jest w dużej mierze taki sam. Oto, co musisz zrobić.

Sprawdź, czy są dostępne nowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego

Sprawdź menu aparatu, aby zobaczyć, czy jest dostępna nowa aktualizacja oprogramowania układowego. Jeśli to starszy aparat, odwiedź witrynę producenta, aby sprawdzić, czy masz nowe oprogramowanie układowe. Znajdziesz to w sekcji Pliki do pobrania lub Wsparcie. Pobierz nowe oprogramowanie.

Sformatuj kartę pamięci

Następnie będziesz chciał sformatować kartę pamięci. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich plików, które były na Twojej karcie, ponieważ formatowanie usunie wszystko, co zapisałeś. 

Przygotuj nowe oprogramowanie sprzętowe

Aktualizacje oprogramowania układowego prawie zawsze są pobierane jako pliki zip. Warto rozpakować ten plik i przeciągnąć rozpakowany folder zawierający plik oprogramowania układowego do katalogu głównego karty pamięci.

Innymi słowy, folder oprogramowania układowego powinien znajdować się na pierwszym poziomie lub w oknie karty pamięci po włożeniu jej do komputera. Gdy plik znajdzie się na karcie pamięci, wyjmij go i umieść w aparacie.

Zainstaluj aktualizację oprogramowania sprzętowego

Zanim cokolwiek zrobisz – upewnij się, że bateria aparatu jest w pełni naładowana. Aktualizacje oprogramowania układowego mogą czasami trochę potrwać, więc jeśli bateria aparatu jest na niskim poziomie, nie chcesz, aby umarła w trakcie aktualizacji. Zupełnie jak Twój samochód, na środku drogi – a jak już mowa o drogości, później dowiadujesz się ceny części Iveco. Ale dziś nie o tym…

Jeśli aparat jest w pełni naładowany, włącz go i przejdź z powrotem do tej linii oprogramowania układowego w systemie menu. Wybierz opcję aktualizacji oprogramowania układowego. Następnie pojawi się seria pytań z pytaniem, czy na pewno chcesz to zrobić. Jeśli jesteś zadowolony na każdym etapie, wybierz OK. Ostatecznie rozpocznie się aktualizacja oprogramowania.

Zakończenie aktualizacji

Po zakończeniu aktualizacji oprogramowania wyłącz aparat i wyjmij kartę pamięci. Poczekaj chwilę, a następnie włóż kartę pamięci z powrotem i włącz aparat.

Otrzymasz informację o zainstalowaniu nowego oprogramowania sprzętowego i możesz już korzystać z tych wszystkich wspaniałych nowych funkcji! Jednak zanim to zrobisz, ponownie sformatuj kartę pamięci, aby zacząć od czystej karty.